ردکردن این
عکاسی صنعتی

عکاسی صنعتی

همنشینی دو واژه صنعتی و تبلیغاتی در کنار هم سبب شده که بعضا برخی از مخاطبان یا حتی عکاسان این دو مقوله را متجانس با هم بدانند؛ عکاسی صنعتی به عکاسی اطلاق میشود که خارج از استودیو است و روند تولید محصولات یا ارایه خدمات را به تصویر می کشد.

عکاسی صنعتی، ذرات درخشان جوشکاری و فرز کاری، نور درخشان و گرم کوره های سوزان، عظمت سقفهای بلند و پرسپکتیو سالنهای تولید را به خدمت میگیرد تا نظمی را که سبب تولید یک محصول یا ارائه یک خدمات مطلوب می گردد به نمایش بگذارد.

قابی از تصویر که تصور صحیح و مستند گونه ای از صنعت در ذهن مخاطب اییجاد میکند و حتی اگر با نورپردازی و کارگردانی همراه باشد بازهم به بیان ریز بینانه واقعیت پایبند است.

icon sanati 01

نیروی انسانی

عکاسی صنعتی با نمایش فعالیت نیروهای انسانی در کنار ماشین آلات خط تولید علاوه بر مستند سازی روند تولید به اهمیت انسان در پروسه تولید تاکیید می کند مقوله ای که بعضا مدیران صنعتی فراموش می کنند.

icon sanati 01

نورپردازی صنعتی

گاهی اوقات برای عکاسی صنعتی از نورپردازی با فلاش استفاده می شود تا سوژه اصلی پر رنگتر جلوه کند و از شلوغی محیط بکگراند جدا شود.

icon sanati 03

کاربرد عکس صنعتی

عکس صنعتی بهترین محتوا برای طراحی و چاپ کاتالوگ و رزومه شرکتهای صنعتی یا خدماتی است، تصاویر سبب جلب اعتماد و احترام ، سرمایه گذاران و مشتریان جدید می شوند.

عکاسی صنعتی خارج از استودیو با نگاه تبلیغاتی انجام می شود و از این منظر ایده آل گراست و عکاس سعی میکند تا آنجا که ممکن است زیبایی ها را برجسته و کم و کاستی ها را محو کند.

بر خلاف نامی که برای این گونه از عکاسی انتخاب شده صرفا جهت معرفی روند تولیدات صنعتی نیست و به نوعی ابزاری قدرتمند برای معرفی هر نوع خدمات و فعالیتی به حساب می آید . عکاس صنعتی می کوشد هیجان انگیزترین زاویه و لحظه را برای ثبت انتخاب کند ، جایی که شما معمولا از آنجا به کسب و کارتان نگاه نمی کنید.